

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Interface | Analog |
| Output Current | 7 mA |
| Output Voltage | 6.5 V |
| Output Type | Analog, Analog Voltage |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Accuracy | 2.7 °C |
| Max Supply Voltage (DC) | 5.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 12 µA |
| Nominal Supply Current | 9 µA |
| Min Supply Voltage (DC) | 1.5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Resolution | 5.5 mV/°C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
